ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Легендата на германскиот фудбал, Лотар Матеус пред мечот од четвртфиналето во Лигата на шампионите во кој ќе се сретнат Баерн и Барселона предност му дава на својот поранешен клуб.

Кога зборуваме за Барселона важно е да се напомене дека тоа не е истата екипа како пред неколку години кога беа недопирливи. Го имаат Меси, играч кој е способен индивидуално секогаш да направи нешто добро. Но, тоа не е доволно да се победи тим каков што е Баерн – рече Матеус.

Воедно Германецот смета дека Баварците во своите редови имаат фудбалер кој е подобар и од аргентинската ѕвезда.

Роберт Левандовски не е само најдобар напаѓач на денешницата, тој е моментно најдобар фудбалер на светот во сите сегменти на играта, подобар и од Меси – додаде Матеус.

Прочитајте и...  Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Четвртфиналниот дуел во ЛШ помеѓу Барса и Баерн ќе се игра на 14 август со почеток од 21.00 часот на стадионот „Да Луж“ во Лисабон.

Прочитај повеќе

Луис Суарез мамел на испитот за италијански јазик

Слободен печат

Кошаркарот на Работнички, Питс е позитивен на коронавирус

Слободен печат

Газдата на Челси во проблеми: Абрамович тајно вложувал во други играчи

Слободен печат

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат