ЛШ, квалификации: Јувентус со 12 голови во мрежата на ЖФК Каменица Саса

ЖФК Каменица Саса не упати ниту еден удар кон голот на Јуве/Фото: facebook.com/zfk.sasa/

Денеска во квалификацискиот натпревар за Лигата на шампионите во женска конкуренција на гостински терен во Италија ЖФК Каменица Саса загуби убедливо од Јувентус со резултат 12:0.

Македонскиот фудбалски шампион целосно немоќен пред доминантниот Јуве, а тоа го докажа и самата статистика после мечот.

Домашната екипа имаше дури 55 обиди (28 во рамките) кон голот на ЖФК Каменица Саса, а нашиот претставник ниту еден.

Хет-трик запишаа Сташкова и Карусо, два гола имаше Џирели, а по еден гол имаа, Росучи, Бонансеа, Заманиан и Бонфантини.

Во следниот меч нашата екипа ќе ги одмери силите со поразениот од пресметката Ст. Полтен (Австрија) и Бешикташ (Турција).

Видео на денот