7 C
Скопје

ЛШ: Дали Аталанта ќе го расипе роденденот на ПСЖ?

Вечерва продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампионите со натпреварите од четвртфиналето на завршниот турнир во Португалија.

Од 21.00 часот на стадионот „Да Луж“ во Лисабон екипата на Аталанта, досега најголемото изненадување во натпреварувањето, ќе ги одмери силите против ПСЖ.

Според најавите во италијанската екипа поради повреди немаат да играат Голини, Иличиќ и Паломино, а на спротивната страна за францускиот шампион поради жолти картони ќе недостасува Ди Марија.

Денеска париските „светци“ слават јубилеј 50 години од своето постоење (клубот формиран 12 август 1970), и имаат шанса роденденот да го крунисаат со учество во полуфиналето, а таму доколку триумфираат играчите на тренерот Томас Тухел против победникот од утрешната пресметка меѓу Лајпциг и Атлетико Мадрид.

Прочитајте и...  Нејмар останува во ПСЖ само доколку дојде Меси!?

Тешко е да се игра против Аталанта. Ова е голем предизвик, но секогаш има можности – рече тренерот на ПСЖ, Тухел.

Поврзани вести

Нејмар останува во ПСЖ само доколку дојде Меси!?

Слободен печат

Ристовски би можел да ја продолжи кариерата во Русија!

Слободен печат

Навивачите на Реал го најдоа „виновникот“ за лошата сезона!

Слободен печат

Македонецот на „Стемфорд Бриџ“: Алиоски не се плаши од Челси!

Слободен печат

МЗТ Скопје и Работнички ќе играат во Бања Лука!

Слободен печат

Сејдини: Приоритет до билетите за следење на ЕП да имаат сите медицински лица!

Слободен печат

Остави Коментар