-1 C
Скопје

ЛШ: Борко и двајца екс играчи на Вардар 1961 во тимот на колото!

Борко Ристовски имаше одлична партија од 17 одбрани (четири голови) за Вардар 1961 во вчерашниот натпревар од Лигата на шампионите против Порто (25:25).

Тоа беше доволно репрезентативниот голман на Македонија да се најде во тимот на колото во изборот на Европската ракометна федерација.

ВИДЕО: Македонецот пред Ландин, Митревски повторно со најдобрата одбрана во ЛШ!

Покрај нашиот чувар на мрежата во идеалниот тим се најдоа уште двајца поранешни членови на „црвено-црните“, кои моментно ги бранат боите на Кјелце, средниот бек или плејмејкерот Игор Карачиќ и десниот бек Алекс Дујшебаев.

На листата на ЕХФ се и левото крило на Целје Пивоварна Лашко, Тилен Кодрин, левиот бек Сандер Сагосен (Кил), десното крило Никлас Екберг (Кил) и Виктор Итуриза (Порто).

Прочитајте и...  Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Поврзани вести

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Момент за историја: Фрапар ќе биде првата жена која ќе суди меч во ЛШ!

Слободен печат

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат

Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар