ЛШ: Адеми и Динамо до важен бод против Шахтјор Доњецк! (ВИДЕО)

Се одиграа првите два натпревари денеска од третото коло од фудбалската Лига на шампионите, Шахтјор ремизираше дома со Динамо, а Атлетико минимално славеше против Леверкузен.

Во Харкив (Украина) екипата на Шахтјор Доњецк иако двапати беше во негатива против Динамо Загреб, на крајот успеа пред своите навивачи да извлече бод.

Конопљанка во 16 минута ги доведе во водство домаќините, па израмни Олмо во 25 минута после асистенцијата на Орсиќ.

Орсиќ во 60 минута донесе пресврт на мечот за позитива на Хрватите, а конечниот епилог го постави Додо во 75 минута по додавањето на Алан Патрик.

Пред натпреварот Манчестер сити-Аталанта, водат „граѓаните“ со шест бода во групата „Ц“, по четири имаат Динамо Загреб и Шахтјор Доњецк, последен е калчолигашот без бодови.

Прочитајте и...  Гризман е како буре барут, двете екипи од Манчестер тропнаа на вратата на Барселона

Атлетико Мадрид ја забележа и втората победа (по ред) дома против Баер Леверкузен со погодокот на Мората во 78 минута.

Во групата „Д“ води Атлетико Мадрид со седум бодови, четири има Јувентус, три Локомотив Москва, без бодови Баер Леверкузен. Вечерва од 21.00 часот „Старата дама“ ќе ги одмери силите против рускиот претставник.

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гризман е како буре барут, двете екипи од Манчестер тропнаа на вратата на Барселона

Слободен печат

МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

Слободен печат

Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Слободен печат

Јунајтед слави, Конте го договори најголемото промашување

Слободен печат

Шокантната одлука на Меси предизвика бура, дали е време за преселба во Премиер лигата?!

Слободен печат

Ѓоковиќ доби неверојатен портрет на терен во Белград и им се обрати на колегите за УС Опен

Слободен печат