Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито е уверен дека неговиот тим има поддршка од сите неутрални навивачи во борбата за титулата во Серија А.

Лацијалите по подолго време се сериозен кандидат за титулата во Серија А бидејќи на 14. кола до крајот на сезоната имаат само еден бод негатива во однос на лидерот на табелата, Јувентус.

„Старата дама“ која осум години по ред е шампион во Серија А, сезонава има сериозни конкуренти во Лацио, но и во Интер кој заостанува само два бода во однос на лидерот.

– Вистина е дека сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус, но и да се победи Интер. Сите кои не ги поддржуваат Јувентус и Интер, навиваат за нас. Многу навивачи на Лацио се јавија, но и многу кои не навиваат за нас – вели Лотито.

Лацијалите во последното коло во дербито го совладаа Интер со 2:1.
– Најголемото задоволство во неделата не беа пораките, туку кога влегов во соблекувалната по натпреварот. Пет или шест фудбалери ми пријдоа со голема доза на адреналин и викаа „дали видовте претседателе. Направивме како што ни кажавте“ – додава Лотито.

Прочитајте и...  Нова снимка на Роналдињо од затвор, ја снема препознатливата насмевка (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат