Лош момент за повреда, Ѓоковиќ мора на нова операција!?

Да потсетиме, српскиот ас го предаде мечот од осминафиналето на четвртиот грен слем турнир во сезоната против Станислас Вавринка во третиот сет.

После мечот, Ѓоковиќ истакна дека малку подолго ќе одмора, а според американските медиуми одмор би можел да потрае, дури и се спомнува и нова операција.

Србинот до крајот на сезоната е пријавен за турнирите во Токио, Шангај, Париз, како и за завршниот турнир во Лондон.

Исто така, најави и дека ќе настапува за српската репрезентација во Дејвис купот во Мадрид.

– Новак би можел да отсуствува подолго време доколку оди на операција или доколку неговата повреда бара одмор – напиша новинарот на „Њујорк тајмс“, Кристофер Клери.

Прочитајте и...  РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Прочитај повеќе

Барнет: Каква Премиер лига, Бејл и натаму ќе биде во Реал!

Слободен печат

КФСМ: По кој основ МЗТ бара враќање на уплатените парични средства!?

Слободен печат

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат