16 C
Скопје

Љоренте: Топката ме удри во рака…

Љоренте го постигна третиот гол за Тотенхем во 73. минута, со кој неговиот тим дојде до 3:4 и резултат кој му донесе пласман меѓу најдобрите четири екипи во ЛШ.

– Почувствував дека топката малку ми ја допре дланката. Не се обидував да ја удрам топката со рака и мислам дека тоа мораше да биде гол и судијата ја донесе вистинската одлука. Ове е еден од најдобрите моменти во мојата кариера. Со репрезентацијата на Шпанија сум триумфирал на СП и на ЕП, но за првпат да се биде во полуфиналето со вакви соиграчи е неверојатно.

Прочитајте и...  И покрај негативата, Кимих верува дека Баерн може да го елиминира ПСЖ!

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар