15 C
Скопје

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Лондонската полиција вечерва соопшти дека уапсила маж кој носел секира на улицата Мол, централната улица која ги поврзува Бакингамската палата и плоштадот Трафалгар.

-Полициските службеници ја патролираа улицата Мол околу 18.30 часот, кога забележале човек кој носи секира, наведе градската полиција, пренесе Ројтерс.

Од полицијата соопштија дека вооружените полицајци биле на должност во близина.

-Тие се најдоа на местото каде мажот бил приведен и уапсен под сомнение дека носел ладно оружје, додаваат од полицијата.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар