Лондон прогласен за најдобар град во светот (ФОТО)

Откако минатата година се најде на второто место после Париз, престолнината на Англија се искачи на тронот на овогодинешното рангирање…

Оваа листа е базирана на податоци собрани во текот на изминатата година, а сите посетители на Лондон сложно гласале и го довеле на водечката позиција. Според истражувањето, кралската свадба на Меган Маркл и принцот Хари имала силен ефект врз целиот свет. Луѓето сакаат да одат по улиците по кои се оделе и членовите од кралското семејство, истражувајќи што се може да им понуди Лондон.

По кралската свадба, посетата на Бекингемската палата и промената на стражата пораснала за дури 213% за време на претходните 12 месеци. Сепак, и да не сте преголем фан на кралското семејство, овој град во себе крие нешто и за вас.

Прочитајте и...  Тамара Тодевска замина за заслужен одмор, објави и ретки фотографии во бикини (ФОТО)

Лондон има возбудлива историја, како центар на креативноста и слободното размислување, од Шекспир до раѓањето на панк движењето и модните писти на денешницата. Неговата креативна енергија и културна разновидност, можат да се почувствуваат во секој негов аспект: храна, мода, уметност, изложби, бутици, продавници и ноќен живот.

Овој град има музеи, барови, улични изведувачи и се што може да посакате. Изобилство на луксузни хотели, ресторани, галерии, бутици со висока мода и се останато, го претвораат Лондон во земја од бајките, за сите оние кои се љубители на традиционални патувања.

Прочитај повеќе

Во рок од шест години проживеа за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски