Локализиран е пожарот во близина на „Слобода“, нема повредени

Фото: EPA-EFE/Christian Monterrosa

Градоначалникот на Чачак, Милун Тодоровиќ, за Танјуг изјави дека вечерва избувнал мал пожар во шумата во близина на фабриката „Слобода“ во Чачак, кој во меѓувреме е локализиран.

Тодоровиќ истакна дека во пожарот нема повредени.

– Пожарникарите се на терен – изјави Тодоровиќ и додаде дека екипите на противпожарната служба на Министерството за внатрешни работи на Србија и противпожарната единица на фабриката „Слобода“ ќе останат на должност цела ноќ.

Засега е непознато што го предизвикало пожарот.

Повторно пожар во Чачак: Гори шумата кај фабриката „Слобода“

Видео на денот