Лого за мерак на вардарци (ФОТО) – Слободен печат
РакометСпорт

Лого за мерак на вардарци (ФОТО)

Европскиот првак Вардар во новата сезона на која ќе ја брани титулата во ЛШ, ќе има ново лого кое е за мерак на навивачите.

Вардар со триумфот во Келн изминатиот викенд, ја освои втората титула во ЛШ и во наредната сезона и на дресовите ќе има две ѕвездички над грбот на клубот кои означуваат колку пати клубот триумфирал во Лигата на шампионите.

Првата ѕвездичка ја „заслужија“ по триумфот во 2017 година,а втора за најновиот триумф.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close