Ливерпул од денеска има нов дрес и нов производител

Англискиот шампион денеска објави како ќе изгледа нивниот дрес во сезоната 2020/21.

По пет години соработка со Њу Баланс, Ливерпул од денеска има нов производител, Најки.

Договорот со Њу Баланс беше раскинат, работата дојде до британскиот суд кој на крајот пресуди во корист на Ливерпул и кој од денеска ја започнува соработката со американскиот производител на спортска опрема.


Засега Најки и Ливерпул ги објавија дресот со кој фудбалерите ќе играат на домашните натпревари, и нема големи измени од минатото, единствен новитетсе тиркизните линии на ракавите и крагните. Тиркизната боја го претставува градот Ливерпул и потсетува на митската птица Ливер.

Прочитајте и...  Тошевски промовиран во Ростов како голема ѕвезда: Ни дојде нов суперхерој кој знае да дава голови (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат

Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Слободен печат

Кренке ја извади „змијата од џебот“, буџетот од 120 милиони евра на Арсенал му гарантира пет страшни засилувања

Слободен печат