Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Манчестер сити ќе ги одмери силите против Шефилд Веднздеј, а Лестер ќе игра со подобриот меѓу екипите на Ковентри и Бирмингем.

Ждрепката во ФА купот одлучи Ливерпул да се соочи против Челзи, доколку лондонските „сини“ го елиминираат Шрезбери во четвртото коло од англиското фудбалско натпреварување.

Дефинитивно Редси немаа „среќа“, а од другите кандидати како најголеми фаворити за трофејот, Манчестер јунајтед можно е во осминафиналето да се соочи со својот поранешен соиграч, Вејн Руни.

Руни е играч и воедно менаџер на Дерби кој доколку сака дуел против „црвените ѓаволи“ ќе мора прво да го елиминира Ридинг.

Манчестер сити ќе ги одмери силите против Шефилд Веднздеј, а Лестер ќе игра со подобриот меѓу Ковентри и Бирмингем.

Прочитајте и...  Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Ждрепка за петтото коло, ФА куп –

Двојки:

Шефилд Веднздеј-Манчестер сити
Ридинг или Кардиф-Шефинд јунајтед
Челзи или Шрезбери-Ливерпул
Вест Бромвич-Њукасл или Оксфорд
Лестер-Ковентри или Бирмингем
Нортемптон или Дерби-Манчестер јунајтед
Саутемптон или Тотенхем-Норич
Портсмут-Борнмут

Прочитај повеќе

Џордан: Коби ми беше како помал брат, во три часот наутро ме прашуваше за кошарката! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Слободен Печат

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

9 + 2 =

Прочитај повеќе

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат