Ливерпул ита кон титулата, шок за Челси и за Лестер - Слободен печат

Ливерпул ита кон титулата, шок за Челси и за Лестер

Ливерпул со многу мака го совлада тимот на Ватфорд со 2:0 за 16. победа во 17. коло од Премиер лигата. Мохамед Салах ги постигна двата гола за Ливерпул кој по денешните натпревари ја зголеми предноста на табелата.

„Црвените“ со новите три бода сега имаат 49 бодови, 10 повеќе од второпласираниот Лестер кој пред своите гледачи одигра само 1:1 против Норич.

Ремито значеше и крај на серијата од осум победи по ред во Премиер лигата. Пуки донесе водство за Норич, но во 38. минута, гостинскиот голман Крул со несмасна реакција си постигна автогол.

Уште поголем шок доживеа Челси кој е поразен на „Стемфорд бриџ“ од Борнмут со 0:1. Победничкиот гол на натпреварот го постигна Дан Гослинг во 84. минута.

Резултати:
Ливерпул – Ватфорд 2:0, Барнли – Њукасл 1:0, Челси – Борнмут 0:1, Лестер – Норич 1:1, Шефилд – Астон Вила 2:0.

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Шпанија и Хрватска сигурни, во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место

Елмас добива нов соиграч: Капитенот на Косово потпиша за Наполи

Тежок удар за Норвешка: Остана без клучен ракометар

Ливерпул ќе го засилува нападот со најдобриот стрелец во Бундес лигата?

Вардарци поразени на првата контрола во Анталија

fifteen − three =

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен

Ѓоковиќ загуби сет на отворањето

Осомничениот за пукањето во Ковачевиќ: Ова е сценарио за Нетфликс

Судијата полуде откако тенисер побара собирачка на топчиња да му излупи банана (ВИДЕО)