Ливерпул и со деца подобар од Евертон, Тотенхем повторно се избламира

Екипата на Ливерпул продолжува со одличните игри сезонава на сите фронтови. Лидерот во Премиер лигата денеска со 1:0 го совлада градскиот ривал Евертон во рамките на ФА. Успехот на „црвените“ добива на тежина бидејќи Јирген Клоп на оваа средба одлучи да настапи речиси со младискиот тим.

Во отсуство на Ван Дајк, Салах, Робинсон, Вајналдум, Алисон… кои беа на трибините, а Мане и Хендерсон следеа од клупата, главната улога ја имаше капитенот на младинската екипа на „црвените“, Куртинс Џонс кој постигна прекрасен гол.

Сигурен настап имаше и Челси кој со 2:0 го совлада Нотингем Форест со головите на Хадсон-Одои и на Баркли.

Прочитајте и...  Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

За разлика од Ливерпул и Челси, екипата на Тотенхем не успеа да го совлада второлигашот Мидлсброу играјќи само 1:1.

Прочитај повеќе

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат