Ливерпул и Фламенго ги дознаа противниците на СП за клубови - Слободен печат

Ливерпул и Фламенго ги дознаа противниците на СП за клубови

Европскиот шампион Ливерпул во полуфиналето (18 декември) на натпреварувањето кое се игра во Доха, ќе се сретне со шампионот на Конкакаф, Монтереј од Мексико, додека Фламенго го очекува дуел со Ал-Хилал.

Мексиканскиот Монтереј во четвртфиналето беше подобар од катарскиот Ал Сад триумфирајќи со 3:2. Головите за Монтереј ги постигнаа Вањони во 23. минута, Фунес Мори во 45. и Родригез во 77. минута, а Ал Сад чиј тренер е легендата на Барселона, Чави, преку Бунеџах и Хасан избегна убедлив пораз.

Јужноамериканскиот шампион Фламенго во полуфиналето на 17 декември ќе игра против победникот на азиската Лига на шампиони, Ал-Хилал од Саудиска Арабија.  Ал-Хилал благодарение на голот на Бафетимби Гомис во 73. минута со 1:0 ја совладаа Есперанса од Тунис.

Прочитај повеќе

Федерер и Надал на удар на новинарите: Ако сакаш интервју мора да прашаш за спонзорите

Слободен печат

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Шпанија и Хрватска сигурни, во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место

Слободен печат

Елмас добива нов соиграч: Капитенот на Косово потпиша за Наполи

Слободен печат

Тежок удар за Норвешка: Остана без клучен ракометар

Слободен печат

Ливерпул ќе го засилува нападот со најдобриот стрелец во Бундес лигата?

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 2 =

Прочитај повеќе

Вардарци поразени на првата контрола во Анталија

Слободен печат

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

Слободен печат

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен

Слободен печат

Ѓоковиќ загуби сет на отворањето

Слободен печат

Осомничениот за пукањето во Ковачевиќ: Ова е сценарио за Нетфликс

Слободен печат

Судијата полуде откако тенисер побара собирачка на топчиња да му излупи банана (ВИДЕО)

Слободен печат