Лисиче денеска без вода

Поради дефект во шахта на улиците „Мите Богоевски” и „Водоча”, денеска без вода ќе бидат корисниците во скопската населба Лисиче.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до отстранувањето на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Прочитајте и...  Трамп: Демократите се обидуваат да му нанесат штета на Сандерс

Прочитај повеќе

Владини делегации положија венци свежо цвеќе на гробот на поранешниот претседател Борис Трајковски

Слободен печат

АНКЕТА: Македонците не се плашат од коронавирусот (ВИДЕО)

Втора жртва на Ковид-19 во Франција

Слободен печат

Американската берза изгуби 1.700 милијарди долари вредност за само два дена

Слободен печат

Директорите на националните телевизии бараат кабелските оператори да го почитуваат законот, и очекуваат оставка од Трајчевски

Загинаа 24 лица откако автобус се преврте во река во Индија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НЕМА СКРИНИГ ЗА СИТЕ: 16.000 новороденчиња оставени на ризик да имаат болест која ќе им предизвика трајни оштетувања на мозокот

Ердоган: Турција до крајот на февруари ќе ги потисне сириските сили од Идлиб

Слободен печат

Најновата шестоседна жичница на Попова Шапка почна со работа

Слободен печат

Ангеловска на средба со бизнис-заедницата во Свети Николе: 6,7 милијарди денари во буџетот за поддршка на приватниот сектор

Слободен печат

Русковска до Мицкоски: Доколку било кој има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави

Слободен печат

Русковска: За евентуални докази за „27 април“, ќе одлучи судот

Горан Наумовски