ЛИНО ЛАДА ГОЛД: Голема тегла созадена за големи сладокусци - Слободен печат

ЛИНО ЛАДА ГОЛД: Голема тегла созадена за големи сладокусци

Намачкана на леб, на палачинки или само на лажица? Додека се водaт дискусии за тоа како е најдобро да се јаде Лино Лада Голд, сите ќе се согласат околу ова: малку повеќе од она што носи толку голема радост и е вистински чоколадно – крцкав рај за непцето. За кремастото уживање да трае што е можно подолго, Лино Лада Голд сега е достапна во двојно поголема стаклена тегла од 700 грама.

Одличнa за борба со лажици

Идејата за голема тегла Лино Лада Голд ја дадоа самите линољупци. Откако две палачинки останаа празни и откако едно лице остана со празна лажичка од неговиот омилен крем намаз и навистина јадеше јаболко како „нешто слатко“, дозата на Лино Лада Голд мораше да стане двојна. Во новото пакување сега има доволно за сите.

Покрај тоа, теглата од 700 грама сега е конечно доволно голема за да може да стане место за рамноправна борба со лажици. Не сте слушнале за борба со лажици? Таа е екстремно среќен спорт во кој секој учесник со секој залак освојува – злато, и тоа она со вкус на лешник. Испробајте се во овој спорт уште денес!

Намачкани 20.000 палачинки

Податоците за 2018 година покажуваат дека за само половина година од присуството на пазарот на Лино Лада Голд, таа успеала да се најде на трпезата 185.000 домаќинства во кои се намачкани 20.000 палачинки. Не е ни чудо што е широко распространет овој крем бидејќи на сите гурмани им понуди сосема нова форма на кремасто совршенство.

Со својот богат вкус, примамлива арома и забавна текстура, Лино Лада Голд брзо ги освои срцата и непцето и на возрасните и на децата. Таа ја освои наградата Златна кралица и жирито на Superior Taste Award и додели највисоки отценки.

Ја сакаат во 26 земји

Лино Лада Голд го привлекува она што го зрачи. Значи, само најдобрите. Затоа селекторот на хрватската фудбалска репрезентација, Златко Далиќ, е нејзин амбасадор, а 2018 година беше нивна година. Лино Лада Голд оствари рекордна продажба минатата година, и тоа во 26 земји.

Додека остатокот од светот само се подготвува да ја запознае Златната кралица, нам ни преостанува да побрзаме по тегла од 700 грама и да уживаме двојно повеќе!

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

twelve − 8 =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Слободен печат