Лина Ѓорческа напредуваше на ВТА ранг листата

Двете македонски тенисерки Лина Ѓорческа и Магдалена Стоилковска и оваа недела се единствените со ранг на ВТА листата и во сингл и во конкуренција на двојки. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ѓорческа има напредок за две места и е рангирана на 216 место со 335 поени или скок за две позиции. Стоилковска останува … Продолжи со читање Лина Ѓорческа напредуваше на ВТА ранг листата