24.8 C
Скопје

Лили Ален нападната на социјалните мрежи затоа што се пошегувала со смртта на принцот Филип

Пејачката Лили Ален се најде на мета на бројни критики во јавноста откако на социјалните мрежи пејачката прокоментирала на една објава на која се пошегувала со смртта на принцот Филип.

Лили во коментарот „емотикони“ кои плачат од смеа, на една виралната содржина на која била прикажана „принцезата Дијана како се лути затоа што принцот Филип доаѓал во рајот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)


„Умрев смеејќи се на ова со Дијана“, напишала пејачката, а тоа предизвикало лутина кај бројните обожаватели на британското семејство.


Поради огромните критики на нејзината сметка, пејачката веднаш се огласи на својот профил на Твитер:

„Вечерва има многу тролови и ботови на Интернет. Почивај во мир, Филип. Сигурно би го сакале овој надзорен капитализам во доцна фаза“, напиша Лили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)


Сепак, нејзиниот пост на Твитер дополнително ги разбесни дел од луѓето кои продолжија да ја осудуваат Лили.

„Мислите дека ова е смешно? Имајте малку почит. Некој умрел“, „Како би се чувствувале кога би бил вашиот сосед? Ова е несоодветно“, беа само дел од коментарите на многумина.

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: Необичното милениче на Селма Хајек: Запознајте го бувот Керинг

Слободен печат

ВИДЕО | Филипинката Раизел Грејс Калаго има шеснаесет години, но изгледа постаро од нејзината мајка: Синдромот на прогерија ја одзема нејзината младост

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска

Слободен печат

ВИДЕО: Погледнете го домот на Кара Делавињ, во кој е сеприсутен мотивот на вагина

М. Г.

Врвен спортист, но и „мамин син“: Роналдо ја прекинал врската со Ирина Шајк поради неговата мајка

Слободен Печат

Чоколади, колачи и вафли кои се добри за вашето здравје: Руски научници развија рецепти за безгрижно уживање во слатките задоволства

Слободен печат

Остави Коментар