Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен ги посрамоти челниците на УЕФА во преносот во живо.

Денешната жрепка за завршницата во ЛШ и ЛЕ помина во знакот на техничките проблеми и доцнењето, а сол на раната на УЕФА и додаде и поранешниот дефанзивец на Баерн Минхен и на германската репрезентација, Томас Хелмер.

Хелмер во еден момент додека разговараше со водителот на жрепката Педро Пинто, незнаејќи дека го снимаат, покажа кон заменикот генерален секретар на УЕФА, Џорџо Маркери кој е задолжен за организација на извлекувањето на двојките за завршницата во европските купови и му рече на Пинто:

„Знаеш ли како овие ја нарекуваат Лигата на Европа, Куп на лузерите“, а реакцијата на Маркети беше „кисела насмевка“.

Прочитајте и...  Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат