Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Првиот натпревар од двомечот од првото квалификациско коло во Лига Европа, меѓу екипите на Металург и Спачва од Хрватска, ќе се одигра во салата „Автокоманда“ на 30 август.

Истиот натпревар ќе започне од 19.00 часот и ќе се одигра без присуство на публика, според сите протоколи на Европската ракометна федерација.

Македонскиот претставник на својот противник му предложи двете средби да се одиграат во Скопје, но раководството на хрватскиот клуб го одби овој предлог.

Според тоа, првите 60 минути ќе се одиграат во утврдениот термин во Автокоманда, додека реваншот ќе се игра на теренот на противникот во Винковачко Село.

Оваа недела играчите на тренерот Зоран Кастратовиќ ја темпираат формата за новата сезона на традиционалниот турнир во Струга кој вчера го стартуваа со пораз од Еурофарм Пелистер.

Прочитајте и...  Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат