Лига 1: Аргентинско „танго“ среде Париз! (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ славеа како домаќини против Лил со 2:0 во првиот натпревар од 14. коло во француската Лига 1.

Избраниците на тренерот Томас Тухел така без поголеми проблеми стигна до 11. првенствена победа во сезоната и сега имаат 33 бодови, 11 повеќе од Марсеј кој има меч помалку.

Сите дилеми на стадионот во Париз беа решени во текот на првото полувреме, првиот гол се реализираше во 17. минута, кога после една акција на Идриса Геје од десната страна одлично реагираше Мауро Икарди.

Топката помина под ногата на играчот на Лил, а Икарди беше на втората стататиа и не можеше да утне за радост на „Паркот на принцовите“.

Во 31. минута беше поставен конечниот епилог, Јулијан Дракслер му асистираше на Анхел Ди Марија кој мајсторски на свој начин ја погоди гостинската мрежа.

Прочитајте и...  Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат