Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Екипата на Лидс за која настапува и македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски оствари нова победа во Премиер лигата, во третото коло со 0:1 го совладаа Шефилф Јунајтед.

Единствениот гол го постигна Патрик Бамфорд во 88. минута и со тоа со круниса добрата игра на Лидс.

Гостинскиот тим повеќе време ја имаше топката во своите нозе, упати девет шутеви од кои последниот заврши во мрежата на домашниот тим.

Алиоски влезе во игра во последните моменти од натпреварот.
Во наредното четврто коло, Лидс и Алиоски ги очекува нов огромен предизвик бидејќи играат против Манчестер сити.

Прочитајте и...  Фиго: Европската премиер лига ќе го уништи фудбалот

Поврзани вести

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Обложувалниците го предвидуваат новиот шампион во Лига Европа!

Слободен печат

Порто оптимист дека може да ги освои бодовите во Скопје!

Слободен печат

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат

Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Слободен печат

Остави Коментар