Лидс „гази“ во Чемпионшип: Алиоски со првенец сезонава против Стоук! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од петтото коло во Чемпионшип, екипата на Лидс дојде до четвртата победа оваа сезона на гостувањето кај Стоук (0:3).

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го одигра целиот натпревар, воедно придонесе во победата со погодок во 50 минута од средбата за зголемување на 0:2.

https://twitter.com/LUFC_Goals/status/1165280408960765952

Бамфорд правовремено го пронајде нашиот играч кој се најде во вистинскиот момент и од непосредна близина ја затресе мрежата за голема радост кај навивачите на Лидс.

Претходно гол серијата ја започна Далас во 42 минута, а конечниот епилог го постави Бамфорд во 66 минута.

Моментно на табелата води Лидс со 13 бодови, пред Чарлтон кој има 11, а на делба на третото место по 11 се Свонси и Бристол сити. Токму Свонси е следниот противник на Лидс во шестото коло на Чемпионшип.

Прочитајте и...  Фудбалерите на Барса ќе бидат тестирани за коронавирус пред влезот во Италија!

Прочитај повеќе

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Остави Коментар

5 + 5 =

Прочитај повеќе

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат