12 C
Скопје

Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“

Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија во серијалот „Жикина династија“ вчеравечер почина на 57-годишна возраст, пренесува „РТС“.

youtube/printscreen
youtube/printscreen

Нејзината колешка Лидија Вукичевиќ потресена од веста за смртта на Риалда изјавила дека ќе ја памети нејзината колешка како прекрасна и ведра личност:

„Страшно е! Шокирана сум. Можеби не се дружевме приватно, но долго глумевме во ист филм каде што немавме дури ни многу заеднички сцени. Се познаваме добро. Таа беше прекрасна, ведра и весела личност. Не знам од што починала. Слушнав од некои медиуми дека страдала од депресија, не знам. Многу сум тажна и сум во шок“, изјави Лидија Вукичевиќ за „Нова.рс“.

Прочитајте и...  Адел и Сајмон го финализираа разводот по две години од нивната разделба

Поврзани вести

ВИДЕО | Нов спот на Џастин Бибер: Пејачот ограбува банка за пари потребни за лекување

Слободен печат

Тој не смее да ѝ го спомне ниту името: Крис Џенер го натерала бившиот да потпише „пеколен договор“!

Слободен печат

Бебињата родени во месец март имаат посебни карактеристики: Оптимисти и надежни идни директори на успешни компании

Слободен печат

Кристијан Диор со новата „тарот“ колекција за сезоната пролет/лето 2021

Слободен Печат

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори за проблемите со кои се соочува

Слободен печат

Матичен млеч, комплекс од аминокиселини и протеини: Како правилно да го чувате и употребувате?

Слободен печат

Остави Коментар