Лидерите на политичките партии ќе пресечат за изборите

Лидерите на политичките партии на средба треба заедно да ја донесат одлуката за одложување на изборите, денеска прво треба завршиме со Советот за безбедност, рече денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски во изјава за ТВ 24, без притоа да прецизира кога ќе се случи лидерската средба.

Во врска со актуелната состојба со коронавирусот, тој повторно упати апел до граѓаните да се придржуваат до препораките и мерките за заштита и да останат дома.

-Апелирам да се почитуваат препораките на Владата, да не се патува, секој да придоенсе за подобрување на состојбата. Да не се групираме, младите да не бараат алтернативни места за собирање, сите да помогнеме, прво на себе, а потоа и на семејствата и на државата, потенцира Спасовски.

Прочитајте и...  Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Прочитај повеќе

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

МИА Агенција

Здравствениот систем во Чиле е пред колапс

МИА Агенција

Филипче: Коронавирусот ниту е мртов ниту е заминат

Горан Наумовски

СДСМ: Владата продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните

Џон Ли: Во Хонгконг се зголемува тероризмот

МИА Агенција

Сименсон: Излезот на САД од СЗО е незамислив

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зоран Рујак, археолог: И покрај обемните истражувања, постои потреба од доистражување на Цареви кули

МИА Агенција

Хан: Западен Балкан и припаѓа на Европа

МИА Агенција

Првпат ниту еден новозаразен од Ковид-19 во Косово

МИА Агенција

Повторно раст на новозаболени од Ковид-19

МИА Агенција

Полициски час и денеска во државава

МИА Агенција

Сончево со мала облачност, попладне дожд

МИА Агенција