Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Доколку некогаш сте се запрашале дали може успехот навистина да биде запишан во ѕвездите, одговорот е потврден. Како што пренесува магазинот Космополитан, една американска страница спровела истражување со цел да дознае во кои хороскопски знаци се родени најбогатите луѓе во светот.

Овие три знаци се на врвот на листата:

Лав

Меѓу 100 милијардери на листата на Форбс дури 14 се родени во знакот на Лав. Лавовите важат за многу успешни и одважни лица, доколку во нешто забележат потенцијал, тие се одлучуваат да ризикуваат, што главно ги води до повисоките позиции и поголемите суми на пари на сметката.

Вага

На истата листа 11 лица се родени во знакот на Вага. Иако во животот првенствено тежнеат кон балансот, вагите се подготвени да жртвуваат одреден сегмент во животот и да го посветат на работата со цел на себе и своето семејство да им обезбедат и повеќе од светла иднина.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 8 јули: Го гледате животот со оптимизам

Водолија

Водолиите се изразено амбициозни и оптимистични луѓе. Понекогаш знаат да погрешат и добро да се изгорат, но нивната самодоверба и желбата за успех често ги доведува до надпросечен живот. Инаку, Водолиите во листата на Форбс за најбогатите луѓе на светот исто така се 11 на број.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат