Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Сопругата на Рожер Федерер, Мирка, од трибините го следеше трилерот против Милман, а на фотографите не им побегна „украсот“ на нејзината лева рака.

Во моментите кога се одлучуваше победникот, камерите освена на теренот често беа насочени и кон Мирка која на левата рака носеше еден милион евра. Станува збор за нејзиниот часовник и дијамантскиот прстен.

Таа прстенот го носеше и во епското финале на Вимблдон кога за прв пат го привлече вниманието на јавноста, а еден швајцарски златар за медиуми процени дека вреди најмалку половина милион евра, а можеби и двојно повеќе.

twitter/Stuff.co.nz Sport

– Прстенот е ексклузивен. Проценката е дека таков дијамант вреди преку половина милион франци. Не би бил изненаден да вреди и еден милион. Во секој случај станува збор за многу ретко парче дијамант – изјави Лазар Себлар, сопственик на златара во Цирих.

Прочитајте и...  Култниот Ф1 тим се продава?

Мирка на раката имаше часовник од екслукивната марка „Ролекс“ кој исто е лимитирана верзија и може да се купи по цена од 160.000 до 200.000 швајцарски франци.

twitter/Stuff.co.nz Sport

Станува збор за „Rolex Daytona Rainbow – 116599RBOW (бело злато)” кој се состои од скапоцени камења кои се прелеваат.

Прочитај повеќе

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат

Култниот Ф1 тим се продава?

Слободен печат

Вардар поразен и во Лозана: Арбитражниот суд пресуди против „црвено-црните“ во случајот Максимов

Слободен печат

Светот се сеќава на трагедијата на Хејсел: Не тераа да играме додека од страна лежеа мртви луѓе (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лигата на шампионите наместо во Истанбул ќе се игра во Германија

Слободен печат

Северниот сосед ја откажа сезоната во Суперлигата , Србија без шампион

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И Работнички се тестираше на корона пред враќањето на тренинзите 

Слободен печат

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен печат

Словенечкиот судија кој им судеше на Ливерпул и на Сити уапсен за време на оргиите кај Тијана Ајфон

Слободен печат

Ме боли да го кажам ова ама Ливерпул имаше неверојатна сезона

Слободен печат

Откако му пропадна размената со Барселона, Јувентус се врти кон Лондон

Слободен печат

На денешен ден Панчев со историскиот гол во пенал рулетот и донесе европска титула на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен печат