Левандовски: Младите комуницираат само преку интернет

Полскиот фудбалер Роберт Левандовски, причината за слабите резултати на Баерн Минхен ја гледа во немањето повеќе лидери во тимот кои ќе преземат одговорност.

– Јас и голманот Нојер не сме доволни, двајца не можат да го понесат целиот товар. Мора тимот да има по еден лидер во секоја линија, ни треба лидер и во одбраната и во средниот ред. Мислам дека јазикот не треба да биде проблем, за два-три месеци може да научите да разберете што ви кажуваат. Друга работа е дали сакате да ги примите наредбите и сугестиите, вели Левандовски.

Популарниот Лева се осврна и на навиките на новите генерации фудбалери.

– Младите можеби малку и се плашат да зборуваат. Новите генерации не се јавуваат, туку комуницираат преку пораки на телефоните, постојано се на интернет, додава најефикасниот голгетер во Бундеслигата.

Прочитајте и...  „Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

КФСМ: По кој основ МЗТ бара враќање на уплатените парични средства!?

Слободен печат

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат