Летање на релација Рим – Милано само со негативен тест

 Патниците кои ќе летаат на реалација Рим – Милано од денеска ќе мора да покажат негативен тест на Ковид-19.

Патниците кои заминуваат од Рим или од Милано ќе мора да направат брз тест на Ковид-19 на аеродром или 72 часа пред тргнување.

Претседателот на регионот Лацио, Никоал Цингарети инцијативата ја опиша како европски новитет, што би можел да биде применет и на меѓународните летови.

Прочитајте и...  Рекордни 870 новозаболени во Македонија, 14 пациенти починаа

Поврзани вести

ВИДЕО| Пендаровски: Неспорна е релацијата меѓу аерозагадувањето и пандемијата

Слободен печат

Универзална сала сепак нема да се руши, Владата со 2 милиони евра ќе помогне да се обнови

Софија ќе признае македонски јазик и идентитет ако Скопје признае бугарски темели на јазикот и идентитетот

Ана Анастасовска

ФОТО+ВИДЕО | Заев: Нема преговори за идентитетот на Македонците и за македонскиот јазик

Слободен печат

Николовски: Познати се дел од претпријатијата и агенциите што ќе се укинат!

Лука Андреев

Вонредна состојба нема да има, границите нема да се затворат, ама казни ќе фрчат!

Мирослава Бурнс

Остави Коментар