Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење – Слободен печат
ЕспресоХрана

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Направете ги набрзина и уживајте во нивниот вкус!

Направете ги овие лесни тријаголници од готови кори, кои се совршени и за појадок или за вечера.

Потребни состојки

– 500гр готови кори

– 150 гр маргарин

Фил

– 3 компири

– 300гр сирење

– магдонос и сол

Компирите сварете ги, направете пире и соединете ги со сирењето. Магдоносот ситно исечкајте го и ставете го во филот. Посолете по желба.

Готовите кори исечете ги на коцки, ставете фил и формирајте триаголници. Триаголниците прамачкајте ги со маргарин и ставете ги да се печат.

Пријатно!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close