13 C
Скопје

Лесни дроги против тешкотиите во угостителството

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Лесни дроги против тешкотиите во угостителството – Неизвезениот канабис ќе се пуш(т)и во кафулињата

– Пандемијата продолжува да го ниша здравствениот систем во земјава – Расте бројот на заразени и на починати

– Се пролонгира потпишувањето на договорот со приватниците – Поранешна „Мала Богородица“ е спремна, чека зелено светло

– Изворот Рашче во опасност – Хромот демне, градот спие

– Банкротирани и фирми во стечај и натаму на „црната“ листа – Повеќе од 4.500 должници не платиле даноци, царини, акцизи…

– Си-ен-ен открива доверливи документи – Кина пријавувала помалку случаи на коронавирус

– Трибина – Колумни на Беса Арифи и давид Стефановски

Прочитајте и...  Хиподром 2 денеска без вода

Поврзани вести

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен печат

ММФ ќе се фокусира на економските последици од климатските промени

И.И.

ВИДЕО: Руската балтичка флота почна големи поморски маневри

Слободен печат

МВР приведе скопјанец кој бил баран со потерница

Слободен печат

Шахпаска: Се пријавуваат само 15 проценти од случаите на семејно насилство

Слободен печат

Министерот Спасовски на средба со претставници на Македонски полициски синдикат: Реновирани над 50 објекти на МВР

Слободен печат

Остави Коментар