Лесна жрепка за Металург во квалификациите за ЛЕ, Унгарци за Бутел

Екипите на Металург и Бутел ги дознаа противниците во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

Засилениот Металург доби релативно лесен противник во името на хрватскиот тим Спачва. За очекување е ракометарите на Металург да немаат проблеми со хрватскиот тим. Првиот натпревар металурзите ќе го играат на домашен терен.

Вториот македонски претставник во квалифиакциите за ЛЕ е екипата на Бутел која доби противник од Унгарија. Станува збор за екипата на Ѓенѓеш, кој претставува вистинска непознаница за тимот на Бутел и кој првиот натпревар ќе го игра на гости.

Првите натпревари од квалификациите ќе се играат на 29/30 август, а реваншите се закажани една недела подоцна.

Третиот македонски тим во Лигата на Европа е Еурофарм Пелистер кој ќе игра во групната фаза на ова натпреварување.

Прочитајте и...  Варан: Виновен сум, жалам

Прочитај повеќе

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат