Лепа Брена во Куманово! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Лепа Брена во Куманово!

Куманово ќе ја дочека балканската дива.

На 10 ноември ќе се одбележи 500-годишнина од постоењето на Куманово и 75 години од неговото ослободување. За таа пригода жителите на Куманово ќе имаат можност да уживаат во песните на југословенската дива, Лепа Брена.

Таа ќе пее на градскиот плоштад, а гости на вечерта ќе бидат Нино Величковски, Маргица Антевска, Андра Милковска, дувачки оркестар и Бојан Ристиќ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close