Лепа Брена се збогуваше со својот пријател со кога ја започна кариерата: Пејачката се присети на почетоците! (ФОТО)

Бранислав Мијатовиќ Мија, еден од основачите на групата „Сладок грев“, во која Лепа Брена ја започна својата кариера, почина денес после тешка и долга болест.

Саша Поповиќ, директорот на Гранд, потиштен од болка изјавил за Курир дека му е многу тешко, а Лепа Брена иако се уште се нема огласено по повод смртта на тапанарот, пејачката со својата објава на Инстаграм како нешто да претчувствувала.

Инстаграм/Принтскрин

Не се случува толку често Брена на својот инстаграм-профил да објави нешто од времето кога настапувала со „Сладок грев“, но пред 14 часа на своето инстаграм-стори објавила песна токму од тој период.

Но, еве ја и најновата објава на Лепа Брена со која таа се прости од својот пријател:

Прочитајте и...  ФОТО: Тамара Тодевска повторно воодушевува со нејзиниот изглед
Инстаграм/Принтскрин

Поврзани вести

Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Слободен Печат

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Бодибилдер се ожени со секс кукла – Се запознале во бар, а после 8 месеци „врска“ ја запросил

Слободен Печат

ФОТО: Уна Чолиќ, Миа Бјелогрлиќ, Ела Дворник… Погледнете какви ќерки имаат познатите личности од Балканот

Слободен печат

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian