9 C
Скопје

Леонардо ги потврди преговорите: Наскоро одлука за Мбапе и Нејмар!

Во интервју за „Ле Паризиен“, спортскиот директор на ПСЖ изјави дека наскоро ќе завршат преговорите со Килијан Мбапе и Нејмар за нови договори.

Иако има интерес од Реал Мадрид и Ливерпул за Килијан Мбапе, Леонардо вели дека во тек се преговори со напаѓачот и дека тој е оптимист кога станува збор за неговиот престој на „Паркот на принцовите“ дури и по јули 2022 година, кога истекува неговиот важечки договор .

– Изненаден сум од некои приказни кои се појавуваат. Тој има уште цела сезона во договорот со ПСЖ. Неговиот статус во клубот станува сè поважен и неговата одговорност на тој начин расте. Треба да се земе предвид и одредена конзистентност во неговата кариера.

Прочитајте и...  ПСЖ одби 300 милиони евра за услугите на Нејмар

Разговаравме со него веќе некое време и дојде време да донесеме одлуки. Ситуацијата е иста со Нејмар, ние разговараме и мислам дека наскоро ќе го имаме исходот од тие преговори – додаде Леонардо.

Воедно истакнува дека францускиот клуб сака да ја продолжи соработката со Анхел ди Марија и Јулијан Дракслер. Договорите на двајцата играчи истекуваат на крајот на сезоната, но постои голема веројатност Дракслер да има нов клуб од следната сезона.

Поврзани вести

ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Слободен печат

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Остави Коментар