Леонардо Ди Каприо со својата девојка во Кан: Поради неа станал и професионален фотограф? (ФОТО)

Прославениот актер и добитник на Оскар, Леонардо Ди Каприо (44) допатува како придружба на својата девојка Камила Мороне и на никого не му дозволи да ја фотографира, бидејќи тој, како страствен фотограф, веќе го направи тоа сам.

Тотално професионално, со огромна желба својата драга да ја слика во најдобро издание, но неговиот уличен моден перформанс брзо стана вирален хит.

View this post on Instagram

Press day jazz @mickeyandthebear 🎵

A post shared by Camila Morrone (@camilamorrone) on

Оскаровецот се потруди да се држи подалеку од случувањата кои сега, за време на филмскиот фестивал, се случуваат ширум градот, но неговиот јавен перформанс брзо ги привлече погледите кои го разоткрија.

Виновникот е можеви повеќе неговата прекрасна девојка, 21-годишната аргентинска манекенка и актерка Камила Мороне која во Кан го промовира својот нов филм „Mickey And The Bear“, а која нејзиниот дечко се обиде да ја слика во најдобро светло и најзгодната поза додека му позираше во белиот прекрасен точкест фустан.

Колку е заљубен, докажуваат токму фотографиите кои ги сликаа љубопитните поминувачи, откако сфатија кој се крие зад објективот.

Парот е во врска една година, па разликата во годините воопшто не им е пречка, а генерално ретко можат да се видат заедно во јавност, па не можеме често да ги видиме нивните „заљубени моменти“.

Засега актерот добро се крие, а истото се обиде да го направи и во Кан, но качкетот и очилата за сонце, покрај волку атрактивна девојка и јавниот перформанс, не му помогнаа.

Имено, во јули започнува прикажувањето на долгоочекуваниот филм на Тарантино, „Once Upon a Time in Hollywood“ во кој главната улога ја има токму 44-годишниот Леонардо Ди Каприо и 11- години постариот колега, актерот Бред Пит.

Прочитајте и...  Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат