Лео Меси против Ремс ќе дебитира во дресот на ПСЖ

Меси во составот на ПСЖ за дуелот со Ремс во француската „Лига 1“/Фото: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Тоа ќе биде можност за повторно обединување на тандемот Меси-Нејмар на теренот, а и натаму е неизвесно дали Килијан Мбапе ќе остане во ПСЖ.

Навивачите на ПСЖ, како и сите други љубители на фудбалот во светот, се прашуваа кога Лионел Меси ќе дебитира за париските „светци“, по сензационалниот трансфер од Барселона.

Откриена е „тајната“, се очекува Аргентинецот за првпат да го носи дресот на ПСЖ на 29 август, на гостувањето кај Ремс, во рамките од францускиот шампионат („Лига 1“).

– Одиме чекор по чекор, се запознаваме, сакаме да се чувствува удобно, да игра кога е целосно подготвен – вели тренерот на клубот, Маурисио Почетино.

После две одиграни кола во првенството по максимални шест бодови на делба на првото место се Анжер, Клермон и ПСЖ.

Џордан за еден викенд заработи богатство од дресовите на Меси

Видео на денот