Лејкерс не запираат со победите, Голден Стејт реди порази (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс дојде до 11. победа сезонава откако со 122:101 ја совлада Атланта хоукс и остана лидер на табелата во Западната конференција со 11 победи и само два порази.


Предводник на „езерцата“ беше на Леброн Џејмс со 33 поени и 12 асистенции, а неговата игра беше поздравена и од легендата на Лејкерс, Коби Брајант.

Голден Стејт вориорс продолжува да реди порази, веќе е во губитничка серија од седум натревари, а последн тим кој им го зема скалпот е Њу Орлеанс со 108:100.

Џеј Џеј Редик им уфрли на „воините“ шест тројки за вкупно 26 поени, додека кај поранешниот шампион во отсуство на повредените ѕвезди Стеф Кари, Клеј Томпсон и Деанџело Расел, најпрецизен беше Ерик Паскал со 30 постигнати поени.

Прочитајте и...  Има само 17 години и најавена клаузула од 400 милиони евра!

Резултати:
Мемфис – Денвер 114:131
Орландо – Вашингтон 125:121
Њу Орлеанс – Голден стејт 108:100
Лос Анџелес лејкерс – Атланта 122:101.

Прочитај повеќе

Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Слободен печат

Лејкерс по една деценија се најдобри во Западната конференција (ВИДЕО)

Слободен печат

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат

Работнички го промовираше Фахрудин Ѓурѓевиќ

Слободен печат

Новата сезона во Серија А ќе започне на 19 септември

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат

Агентот на Елмас: Македонецот ќе биде подготвен за Барселона!

Слободен печат

Има само 17 години и најавена клаузула од 400 милиони евра!

Слободен печат

Ги загуби нервите: После лошиот удар, направи скандал на СП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион Вардар со 21 играч во новата сезона

Слободен печат