Леjди Гага со камион го дистрибуираше новиот албум „Хроматика“ (ФОТО)

Американската пејачка и актерка Леjди Гага (34) не престанува да ги изненадува своите обожаватели. Таа наместо да чека некој друг да ѝ го дистрибуира новиот албум, најми камион и „ги зема работите во свои раце“. Гага сама почна да ги доставува копиите од новиот албум во музичките продавници во Лос Анџелес.

Instagram

Станува збор за новиот албум насловен „Хроматика“, а дел од песните што се најдоа на него, кои претходно беа објавени како негова најава, досега урнаа неколку рекорди на интернет.

Instagram

Уникатна реклама

Леjди Гага од својата „работа“ со камион објави голем број фотографии на интернет. На нив се гледа како таа го вози возилото, кое всушност е реклама за новиот албум и на кое има залепено голем број постери, кои се реплика на обвивката на албумот.

Прочитајте и...  Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)
Instagram

Таа дистрибуирањето на албумот го направила носејќи уникатна заштитна маска за лице, на која го пишува името на албумот.

– Лично му ја доставувам „Хроматика“ на секој трговец. Во светот на хроматика не постои никаква дистанца – напиша славната пејачка во описот за фотографиите.

Instagram

Вирусот ја одложи најавуваната промоција

Нејзината нова песна „Rain On Me“, која ја сними со својата колешка Аријана Гранде, за само пет дена имаше околу 56 милиони прегледи на Јутјуб, што претставува огромен успех за овие две ултрапопуларни пејачки.

Instagram

Во новиот долгонајавуван албум „Хроматика“ има 16 песни.

Албумот беше најавен на 10 април, но неговата промоција беше одложена поради состојбата со коронавирусот.

Тогаш пејачката на своите обожаватели им упати порака да бидат силни и да се стрпат уште неколку недели, по кои ќе можат да уживаат во новите песни.

Прочитајте и...  Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

– Иако верувам дека уметноста е една од најсилните работи што обезбедува радост и заздравување во едно вакво време, јас едноставно не уживам да го објавам овој албум со сè што се случува во оваа глобална пандемија – истакна тогаш таа.

Откако албумот беше одложен, пејачката го организираше онлајн добротворното шоу „Еден свет: Заедно дома“ за да помогне во напорите против ковид-19 во целиот свет.

Instagram

Номинации за „Греми“

Последниот студиски албум на Леди Гага беше „Џоан“ од 2016 година. Во 2018 година го издаде саундтракот за филмот „Ѕвездата е родена“, со кој ја доби својата четврта награда „Греми“, како и „Оскар“ за хит-песната „Shallow“.

Новиот албум „Хроматика“ ќе се квалификува за номинациите за „Греми“ идната година. Песните и албумите објавени помеѓу 1 септември 2019 година и 31 август 2020 година ги исполнуваат условите.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат