6 C
Скопје

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Поп – ѕвездата Лејди Гага ќе плати повеќе од 70 илјади фунти наменети за медицинскиот третман на Рајан Фишер, нејзиниот чувар и шетач на кучиња, кој неодамна беше застрелан од двајца разбојници, за време на киднапирањето на нејзините домашни миленици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Додека пејачката била во Рим, Рајан ги шетал нејзините кучиња и се грижел за нив, а по нападот бил хоспитализиран. Иако некои американски медиуми првично изјавија дека тој починал, точно е дека тој бил во сериозна состојба по пукањето и се борел за живот. Се работи на негово целосно закрепнување, но тој сега е во стабилна состојба.

Прочитајте и...  Вкусови кои нè шетаат низ Франција: Во Париз со Елена Андоновска Каракашов
Instagram
Instagram

„Лејди Гага се чувствува ужасно за тоа што му се случи на Рајан и сака да биде сигурна дека се грижат за него. Таа апсолутно го обожава и му должи поради неговата храброст. Таа исто така сака да ја надополни затоа што моментално не е работно способен и му посака брзо закрепнување“, изјави извор за Мирор.

Цел на нападот биле кучињата на пејачката – Азија, Густав и Коџи. Азија успеала да избега и брзо била пронајдена од страна на полицијата и вратена во домот на пејачката, а другите две кучиња беа вратени од страна на жена која останува анонимна за јавноста два дена подоцна која добила половина милион долари која Гага јавно ги понуди за оној кој ќе ги најде.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Џим Џармуш сними краток филм за модната куќа „Сен Лоран“: Нереален, мрачен, но и многу шик!

 

 

 

Поврзани вести

Боби Браун за врската со Витни: Прекумерно се дрогиравме и опивавме

Слободен печат

Редовно пијте јогурт или кефир: Научниците за прв пат откриваат механизам со кој пробиотиците можат да штитат од патогени инфекции

Слободен печат

Хороскопски знаци кои обожаваат прегратки – Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Слободен печат

ВИДЕО | Џим Џармуш сними краток филм за модната куќа „Сен Лоран“: Нереален, мрачен, но и многу шик!

Слободен печат

Почина Хелен Мекрори ѕвездата од „Peaky Blinders“

Слободен печат

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Слободен печат

Остави Коментар