Лејди Гага го обединува светот: Вечерва во 20 часот гледајте го виртуелниот концерт со повеќе од 100 светски изведувачи

Пејачката Лејди Гага е дел од организацијата на проектот „Еден свет: Заедно дома“, кој ќе се одржи вечерва и ќе биде виртуелна телевизиска манифестација, со која ќе им се оддаде признание на здравствените работници.

На шестчасовниот концерт присуството го најавија повеќе од 100 изведувачи од целиот свет, меѓу кои и Пол Макартни, Стиви Вондер, Били Ајлиш, Алиша Кис, Селин Дион, Камила Кабељо…

Целта на концертот е да се даде поддршка на здравствените работници што се борат со коронавирусот.

Шоуто ќе се емитува истовремено на Еј-би-си, Ен-би-си, Си-би-ес и Хартмедија и Белмедија вечерва, во 20 часот по македонско време. Повеќечасовната програма ќе оди во живо и на Фејсбук, Инстаграм, Амазон прајм, Твитер и Јутјуб.

Прочитајте и...  Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Водители на ТВ-специјалот ќе бидат Стивен Колбер, Џими Фалон и Џими Кимел.

Лејди Гага го организира „виртуелниот концерт“ заедно со движењето „Глобал ситизен“ и со Светската здравствена организација и нагласи дека вечерва нема да се собираат пари, туку целта е забава и испраќање порака на солидарност.

„Оставете ги вашите паричници, седнете и уживајте во шоуто“, рече Лејди Гага.

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат