Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Меган Маркл и принцот Хари потврдија дека нивното прво дете ќе се роди во апсолутна тајност, а светот ќе биде известен дури откако кралскиот двор ќе прослави по тој повот.

Принцезата Дијана го немала тој луксуз, ниту пак војвотката Кејт Мидлтон.

Тие, со своите први бремености ги родија идните кралеви на британскиот трон, па затоа и според протоколот, требаше веднаш по пуштањето од болница да се фотографираат. Според кралската линија, веднаш по кралицата Елизабета, за наследник на тронот е принцот Чарлс, потоа принцот Вилијам, а по него, малиот Џорџ Александар Луис.

Принцезата Дијана, која е мајка на Вилијам, како што се открива во книгата „Викајте ме Дијана“, поминала низ вистински пекол по раѓањето на принцот.

Таа едвај можела да оди, бидејќи ја болела раната од породувањето. Со силен напор ги издржала неколкуте минути фотографиеање, а веднаш откако заминале репортерите, почнала да плаче од болки.

Кејт Мидлтон и Вилијам малиот Џорџ го покажаа еден ден по раѓањето, додека Шарлот и Луи само неколку часа потоа.

Меган Маркл воопшто нема да има ваква обврска, бидејќи таа е сопруга на Хари, кој е шести по ред во линијата за наследство на тронот, а нивното дете ќе биде седмо по ред.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат