Легитимирањето на гостите е неприфатлива мерка која се надеваме дека ќе се смени – велат угостителите (ВИДЕО)

Внимаваме на препораките од Владата. Но, овде морам да споменам дека најголем проблем ни е регулирањето во оној дел од препораките каде што од нас се бара да ги легитимираме гостите, дали се фамилија или не. За нас оваа мерка неприфатлива и се надевам дека ќе биде укината, изјави Бертан Сулејман од Кафе – бар Каза.

Очекување гостите полека да се вратат во локалите.

-Првиот ден помина ок, и се надевам дека како што поминува времето гостите во кафулињата ќе се враќаат во локалите, изјави во краткиот разговор во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ Сулејман.

 

Прочитајте и...  Заев: Прашањето за Гоце Делчев треба да го решава Мешовитата комисија

Прочитај повеќе

Србинка со новороденче заврши во притвор- била шеф на балканска наркобанда во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат

САД ќе ја затворат амбасадата во Багдад доколку продолжат ракетните напади

Слободен печат

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Слободен печат

Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Маријана Митровска

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Словачка во среда повторно ќе воведе вонредна состојба

Слободен печат

Итна седница на Совет на безбедност на ОН за Нагорно-Карабах

Слободен печат

„Да ги стреламе или да ги отруеме со гас“, снимен заговор за убиство на мигранти

Слободен печат

Нема поддршка за Законот на ЈО, нема опозициски предлог за јавен обвинител

Слободен печат

Заев: Ние се боревме ФИРОМ да го тргнеме

Слободен печат

Поради пандемијата изгубени се 12 билиони долари од светскиот БДП