Легендарните „Металика“ објавуваат илустрирана книга со осврт на целата кариера – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Легендарните „Металика“ објавуваат илустрирана книга со осврт на целата кариера

Колекционерското издание на „Металика“ се очекува на 26 ноември.

Легендарните „Металика“ во текот на оваа година се очекува да објават илустрирана книга со наслов The ABCs of Metallica.

Книгата претставува осврт на целата кариера на бендот, од А до Ш, прикажувајќи ги со секоја буква песната и периодот кога ја снимиле, како и интересни факти за членовите на оваа популарна група.

Колекционерското издание на „Металика“ се очекува на 26 ноември.

Сите приходи од продажбата се наменети за фондацијата што ја основа бендот, All Within My Hands.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close