Легендарниот Таско за УБ: Одиме во втората фаза на ЕП во ракомет - Слободен печат

Легендарниот Таско за УБ: Одиме во втората фаза на ЕП во ракомет

Ракометарите речиси секоја година јануари ми го прават поубав. Мислам дека и покрај се треба да бидеме оптимисти. Го избраа потешкиот пат, изјави спортскиот новинар Атанас Костовски за Утрински брифинг.

– Сега се на правиот пат, но подобро е на единстевениот пат да одат во втората фаза. Победа од два гола разлика – изјави Костовски за УБ.

Прочитај повеќе

Јованчевски: Во три дена на едно место- музика, книжевност, филм, театар

Слободен печат

Хакирани грчките владини сајтови

Слободен печат

Поради миграцијата Украина од 2001 година загубила 11 милиони жители

Слободен печат

Попоски: Во недела дестабилизирање на времето

Слободен печат

Минусни температури ширум земјава, во Берово измерени минус 11 степени

Слободен печат

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита и спречување од дискриминација

Слободен печат

Остави Коментар

five × 2 =

Прочитај повеќе

Трамп ќе го објави долгоочекуваниот мировниот план за Блискиот Исток 

Слободен печат

Тет-а-тет средба на Пендаровски и Шарл Мишел

Слободен печат

Северна Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Слободен печат

Кина гради огромен стационар за болни од корона вирусот

Слободен печат

Пронајдени 23 мигранти во камион ладилник во Белгија

Слободен печат

Харадинај: Ако Србија го признае Косово ќе ја укинам царината

Слободен печат