Легендарниот Таско за УБ: Одиме во втората фаза на ЕП во ракомет

Ракометарите речиси секоја година јануари ми го прават поубав. Мислам дека и покрај се треба да бидеме оптимисти. Го избраа потешкиот пат, изјави спортскиот новинар Атанас Костовски за Утрински брифинг.

– Сега се на правиот пат, но подобро е на единстевениот пат да одат во втората фаза. Победа од два гола разлика – изјави Костовски за УБ.

Прочитајте и...  Гајтанот за Мицкоски нема да биде многу свилен!

Прочитај повеќе

Непријатно искуство: На Муцунски не му дозволиле да го внесе тротинетот во Собранието

Слободен печат

Мицотакис направи мали промени во грчката влада

Слободен печат

Од утре дожд и намалување на температурата

Слободен печат

НСГРИТГ најави протест – покачувањето на струјата е поради недомаќинското работење

Слободен печат

Општина Чаир објави тендер за фирма што ќе ја отстрани дивоградбата пред ТЦ Мавровка

Слободен печат

Израел бомбардирање воени цели на сириската војска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дел од корисниците во општините Аеродром, Сопиште, Ѓорче Петров и Чучер-Сандево утре ќе имаат прекин на електричната енергија

Слободен печат

Експлозија на боца со кислород во болница во Приштина: Пациент заразен со Ковид-19 се здобил со изгореници

Слободен печат

Над 65 илјади земјоделци аплицирале за субвенции

Слободен печат

Кој ќе одговара за трагедијата во Претор?

Анкета: Германците го одобруваат повлекувањето на американските трупи од земјата

Слободен печат

„Бритиш петролеум“ ја крати дивидендата поради рекордните загуби во вториот квартал

Слободен печат