Легендарната пејачка се пофали колку ослабнала: Неда Украден се трансформираше во една од најзгодните баби во регионот

промо - пр липосукција

Откако добила неколку килограми повеќе за време на коронакризата и домашната изолација, кога времето најчесто го поминувала во кујна, пејачката брзо ги стопила масните наслаги со помош на „Липо“ напивките и липосукциската исхрана.

Фото: Инстаграм

Со својот изглед во осмата деценија од животот, на легендарната пејачка Неда Украден можaт да ѝ позавидат и нејзините двојно помлади колешки. Таа отворено зборува дека за време на пандемијата, кога нејзиниот дневен ритам значително се променил, се променила и стрелката на вагата – отишла нагоре.

Тогаш го вклучила алармот, решила да го симне вишокот килограми, а изборот паднал на веќе проверената липосукциската исхрана, за која Неда вели дека ја практикува секогаш кога ќе се здебели зашто дава брзи резултати. Сметајќи на овој диетотретман таа никогаш не си дозволила да се здебели премногу, туку секогаш навреме реагирала. Така и овојпат.

Фото: Инстаграм

Одлучив килограмите да ги загубам со помош на проверената липосукциска диета. На секои четири часа пиев здрави напивки и најчесто јадев месо и многу салата. Сакам да подготвувам риба, затоа често е на моето мени. Не сум некој што вообичаено јаде премногу, па така оваа диета не ми падна тешко. За многу кратко време ослабев четири килограми и сега сум целосно задоволна од својот изглед“, се пофали пејачката.

Неда Украден: Кога ништо не помага, тука е липосукциската диета

Украден, која инаку има и внуци, е позната како негувана жена која секогаш се грижела за својот изглед. Вели дека кога била помлада слабеењето ѝ било лесно, но денес, кога ништо не помага, тука е липосукциската исхрана.

„Се трудам во овие години првенствено да се грижам за здравјето, па со самото тоа и за својот изглед. Кога ќе забележам дека имам вишок килограми, веднаш му ѕвонам на мојот пријател – нутриционистот Кенан Мандра да ми ги донесе моите „Липо“ прашоци, со кои за кратко време ја враќам линијата во ред. Ми се допаѓа тој систем на слабеење, зашто дава брзи резултати, а не се
чувствувам исцрпено и во текот на режимот не сум гладна. Настојувам да јадам медитеранска храна, ја подготвувам на начин сè да биде динстано или варено, додека намирниците мораат да бидат свежи. Важно ми е да останам во добра форма. Одлично се чувствувам сега кога ги исфрлив слатките и останатите нездрави намирници. Имам многу повеќе енергија, па полесно ги завршувам
деловните обврски“, раскажува Неда.

Instagram
Instagram

На прашањето пак, дали има посебни ритуали за нега, таа одговара: – Утрото го почнувам со чаша млака вода во која цедам половина или цел лимон. На тоа додавам куркума, и пијам една капсула GE132. Потоа пијам голем филџан турско кафе без шеќер, а за тоа време ги читам пораките, гледам
вести, а потоа правам утринска гимнастика.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна
адреса.


Koмерцијален ПР текст

Видео на денот