ВИДЕО | Лефков: Регистрирани многу нерегуларности, но очекуваме победа во многу општини

Многу позитивна енергија, но и голем број нерегуларности во денешниот и претходниот ден, за кои се поднесени соодветни пријави во ДИК, соопшти ВМРО-ДПМНЕ на првата прес конференција по затворањето на избирачките места. Од партијата велат дека е рано  за првични резултати. Забележавме нерегуларности и нарушување на изборниот процес, како и коруптивно делување. Вчера и завчера … Продолжи со читање ВИДЕО | Лефков: Регистрирани многу нерегуларности, но очекуваме победа во многу општини